Paskaita „Vaistų nepageidaujamo poveikio iššūkiai sergant dažniausiomis lėtinėmis ligomis. Kaip galima sau padėti?”

2022.01.07

 

 

 

Sausio 7 dieną Kaišiadorių trečiojo amžiaus universiteto nariai rinkosi Kaišiadorių rajono švietimo ir sporto paslaugų atviro jaunimo centro Mazgas naujoje salėje. Studentai džiaugėsi, kad jų paskaitos dabar vyks erdvioje, šviesoje patalpoje, kurioje puikiai suderintas apšvietimas, garsas ir ekrano matomumas. Studentus pasveikino ir kartu pasidžiaugė naujomis patalpomis Kaišiadorių rajono švietimo ir sporto paslaugų centro direktorius Dainius Tamulevičius.

Šią dieną senjorams paskaitą skaitė UAB „Nemuno vaistinė“ Kompetencijų ugdymo specialistė Žydrūnė Muzikevičiūtė, tema „Vaistų nepageidaujamo poveikio iššūkiai sergant dažniausiomis lėtinėmis ligomis. Kaip galima sau padėti?”. 

Senyvo amžiaus žmonėms dažnai prisideda ir lėtinės ligos. Lėtinių ligų kontrolė iš esmės skiriasi nuo nesunkaus negalavimo gydymo. Su amžiumi neretai keičiasi ir požiūris į vaistų vartojimą“, – pažymėjo lektorė vaistininkė Žydrūnė Muzikevičiūtė.

Pasak jos, vienos didžiausių rizikų senyviems žmonėms – neracionalus vaistų vartojimas bei vaistų derinimo klaidos.

Specialistės teigimu, norint ne tik didžiausio terapinio efekto, bet ir siekiant sutaupyti, prieš pradedant vartoti vaistus visada reikia pasikonsultuoti su vaistininku, išsamiai papasakoti, kokius vaistus ar preparatus jau vartojate, kokį poveikį jaučiate – idealus variantas, kai pacientas atsineša vartojamų vaistų sąrašą. Turint šią informaciją galima padėti senjorams turėti didžiausią gydymo naudą ir užkirsti kelią gydymo žalai.

Nepamirškite, kad žmogaus organizmas visų pirma yra vientisas, visos jo sistemos yra glaudžiai susijusios. Todėl vartojant vaistus, vitaminus, mineralus bei maisto papildus reikia žinoti, kad netinkamai gydantis nuo vienų ligų, galite pakenkti kitiems organams ar jų sistemoms ir prisišaukti papildomų problemų“, – reziumavo vaistininkė.

 

   

  


Atgal