2019 m. organizuojamų renginių mokiniams GRAFIKAS  http://svietimas.kaisiadorys-sspc.lt/43857/renginiai-mokiniams/dokumentai.html

„Parašyk laišką artimajam ir papasakok savo patirtis COVID-19 pandemijos metu“

2021.05.04

 

 

 

 

Susipažinkime

„Parašyk laišką artimajam ir papasakok savo patirtis COVID-19 pandemijos metu“ – tokia tema šiais metais epistolinį rašinį kūrė mokiniai iš viso pasaulio. Epistolinio rašinio konkursas, rengiamas nuo 1971-ųjų, šiemet jau 50-asis. Jį rengia Pasaulinės pašto sąjungos (PPS) Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO).

Lietuvoje konkursą organizuoja Lietuvos paštas kartu su Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru. Mokinių darbus ne vienerius metus vertina rašytojai Gintarė Adomaitytė ir Ričardas Šileika. 

„Laiškai yra ne tik vertingi istorijos šaltiniai, tačiau ir unikalių gyvenimo patirčių atspindžiai. Jie padeda pažinti laikotarpį, kurio kontekste yra parašyti, bei autorių, jo patirtis, mintis ir emocijas. Šis žanras leido paauglės Evos akimis kitu rakursu pamatyti ir apgalvoti pandemiją, kuri palietė visų kartų elgseną, mintis ir svajones. Toks neįprastas metas atneša daug atradimų, kuriems pastebėti kartais tereikia trumpos refleksijos, šiuo atveju – laiško draugui arba sau“, – sako Lietuvos pašto Komunikacijos departamento vadovė Ugnė Bartašiūtė.

Mūsų rajono mokiniai taip pat rašė laiškus konkursui, bet prizinių vietų neužėmė.

Šiemet nacionalinio etapo laimėtoja tapo Kauno Kazio Griniaus progimnazijos aštuntokė Eva Dovidonytė (mokytoja Rita Kanaukienė). Siūlome susipažinti su šios mokinės kūryba čia:

 

 


Atgal