Kaišiadoriečiai parašė Nacionalinį diktantą

2019.03.12

                      Gražią 2019 metų kovo 8 dieną visoje Lietuvoje vėl buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Džiugu, kad šiais metais diktantą rašyti kartu susirinko net 258 Kaišiadorių rajono gyventojai, kuriuos nuoširdžiai priėmė Kaišiadorių viešoji biblioteka ir jos filialai, Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija, Kruonio gimnazija, Rumšiškių Antano Baranausko gimnazija, Palomenės pagrindinė mokykla, Vaclovo Giržado progimnazija.

                      Aštuonių pageidaujančių rašyti Nacionalinį diktantą sulaukėme ir mes Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centro Neformaliojo švietimo skyriuje. Tradiciškai pati pirmoji atėjo miela Ramutė Sladkevičienė, prie jos prisijungė diktanto rašymo „veteranė“, rašanti jį nuo pat pirmojo karto Giedrė Streikauskaitė, daug metų kartu rašančios su mumis kartu mama Giedra Litvinskienė ir jos dukra Gabrielė, ištikima diktanto rašytoja Danguolė Balsevičienė. Žinoma, džiaugiamės atėjusiais pirmą kartą rašyti diktantą kartu. Visi kartu linkėjome gerų dienų mielai Danutei Grigonienei, buv. Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos kalbos tvarkytojai, labai gailėdamiesi, kad ji dėl ligos negalėjo atvykti į taip šauniai kadaise jos pačios globotą šventę.

                      Taigi, tekstas išklausytas ir užrašytas. Diktanto tekstas, kaip vėliau sakė rašiusieji, buvo įdomus, gražus, sunkios rašybos žodžių beveik nebuvo, bet skyrybos taisykles tikrai teko prisiminti.

                      Tradiciškai mūsų Skyriuje rašiusieji diktantą sulaukė dovanų. Jiems buvo skirtos rajoninių laikraščių „Atspindžiai“ ir „Kaišiadorių aidai“ prenumeratos, rašiklių rinkinukai, leidinukai apie Kaišiadorių kraštą. Didelį ir nuoširdų ačiū tariame minėtų laikraščių, Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centro vadovams už galimybę apdovanoti dalyvavusius diktanto rašytojus.

Artėjant valstybinei šventei – Kovo 11-ajai, Nacionalinio diktanto dalyviai buvo pakviesti kartu sukurti žodžių, su kuriais jiems asocijuojasi ši diena, žemėlapį. Smagu, kad dažniausiai kartojosi žodžiai „Laimė“, „Džiaugsmas“ ir „Pavasaris“ ir kad būtent juos galėjome pasakyti, sveikindami visus su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena, Laimės, Džiaugsmo ir Pavasario švente!


Atgal